رادیولوژی در منزل

مزایای استفاده از خدمات رادیولوژی در منزلانجام پروژه تصویربرداری و رادیولوژی در منزل، سبب می‌شود که افراد علاوه بر صرفه جویی در انرژی و هزینه در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه برسند. همچنین تصاویر رادیوگرافی در اختیار افراد قرار می‌گیرد. مجموعه ما این امکان را برای بیماران فراهم کرده است که در منزل خود و در زمان مناسب، تصویر برداری را انجام دهند.

رادیولوژی چیست؟


 رادیولوژی یا تصویربرداری تشخیصی، فرایند عکسبرداری از قسمت‌های مختلف بدن است. رادیولوژی را می‌توان فصل جدیدی از گسترش علم پزشکی دانست که با ظهورش امکان بررسی درون بدن را برای پزشکان فراهم کرده است.

تصویربرداری با اشعه ایکس، التراسوند و سی تی اسکن از متداول‌ترین روش‌های رادیولوژی هستند. در سال‌های اخیر دریافت خدمات رادیولوژی در منزل برای بیماران امکان‌پذیر شده است که در ادامه این مقاله چگونگی انجام آن، نحوه تبدیل عکس و روش محاسبه هزینه آن را برایتان به طور جامع توضیح خواهیم داد.

 چگونگی انجام رادیولوژی در منزل


 امروزه یکی از خدمات ویژه پزشکی رادیولوژی در منزل است که روز به روز بر میزان تقاضای آن افزوده می‌شود. رادیولوژی در خانه به این معنا است که دیگر برای انجام فرآیند تصویربرداری نیازی به حضور بیمار در کلینیک‌های عکسبرداری نیست و کل پروسه توسط افراد متخصص در منزل فرد صورت می‌گیرد.

 خوشبختانه پیشرفت علم در حوزه پزشکی سبب ظهور تجهیزات عکسبرداری قابل حمل یا پرتابل شده است. تجهیزاتی که به واسطه ابعاد کوچک و وزن سبک، امکان ارائه حساس‌ترین خدمات پزشکی را به طور سیار فراهم کرده‌اند.

 برخلاف گذشته، نیازی به سپری کردن فرایند زمان بر پردازش فیلم نیست و تکنیسین‌ها می‌توانند پس از تصویربرداری، بلافاصله از کیفیت تصاویری که ثبت کرده‌اند، مطلع شوند. به طور خلاصه در فرایند رادیولوژی در منزل، تکنسین رادیولوژی به خانه شما آمده و تجهیزات عکسبرداری خود را آماده می‌کند، عملیات تصویربرداری طبق دستور پزشک انجام شده و پس از پایان کار منزل شما را ترک می‌کند.

بخوانید
تست کرونا در منزل

 

رادیولوژی در منزل

 

کاربرد انواع عکس‌های رادیولوژی


 در بسیاری از موارد، تشخیص به موقع بیماری جان بیماران را نجات می‌دهد. به همین دلیل تصاویر رادیولوژی از لحاظ تشخیصی بسیار حائز اهمیت هستند.

 اغلب پزشکان بدون دسترسی به عکس‌های واضح از داخل بدن افراد، نمی‌توانند به طور مؤثر بیماری را تحت مدیریت و بررسی قرار دهند. به همین‌خاطر، پزشکان برای تشخیص درست و در پیش گرفتن روش‌های درمانی مناسب به رادیولوژی متکی هستند.

 از پرکاربردترین عکس‌های رادیولوژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رادیو گرافی: در این روش از اشعه ایکس برای مشاهده قفسه سینه، استخوان‌ها، شکم استفاده می‌شود که به آن پرتو نگاری نیز می‌گویند.

تومورگرافی کامپیوتری: در این روش تصویربرداری با استفاده از دستگاه‌های خاص از ابعاد مختلف ناحیه خاصی از بدن مانند دهان تصویربرداری انجام می‌شود. این تصاویر پس از پردازش‌های کامپیوتری به عکس تبدیل می‌شوند.

MRI: در این روش برای عکس برداری از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی استفاده می‌شود.

سونوگرافی: یکی از پرکاربردترین روش‌های تصویربرداری استفاده از امواج صوتی است که پزشک از طریق مشاهده آنها بر روی صفحه نمایش از وضعیت بیمار آگاه می‌شود. از سونوگرافی اغلب برای اکوکاردیوگرام و معاینه رحم در دوران بارداری استفاده می‌شود.

ماموگرافی: در این روش برای عکسبرداری از بافت‌های پستان از اشعه ایکس استفاده می‌شود.

فلوروسکوپی: برای ایجاد تصاویر متحرک از درون بدن از اشعه ایکس استفاده می‌شود. فلوروسکوپی کاربردهای بسیاری دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به معاینه دستگاه گوارش اشاره کرد.

 

 مزایای استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل


 از لحاظ کیفیت، تصاویر ثبت شده توسط تجهیزات پرتابل و کوچک که برای رادیولوژی در منزل از آنها استفاده می‌شود، هیچ تفاوتی با کیفیت تصاویر ثبت شده توسط تجهیزات بیمارستانی نیست.

بخوانید
سوند ادراری در منزل

 نکته‌ای که در در رادیولوژی در منزل باید به آن دقت کنید؛ این است که تکنسین‌هایی که کار تصویربرداری را انجام می‌دهند باید ماهر و متخصص باشند. یعنی علاوه بر آشنایی کامل با دستگاه‌ها باید تبحر کافی برای تنظیم زوایای عکس برداری و قرار دادن بدن بیمار در موقعیت‌های مناسب را داشته باشند.

  1.  گزارش گیری فوری: با انجام رادیولوژی در منزل می‌توانید پس از انجام عملیات تصویربرداری فوراً به گزارش کار دسترسی داشته باشید.
  2.  صرفه جویی در وقت: با انجام رادیولوژی در خانه به جای صرف زمان زیاد برای رفت و آمد و اتلاف انرژی در سالن‌های انتظار کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها، بدون اینکه زحمت خروج از منزل را به خود بدهید، کار تصویربرداری شما تنها در چند دقیقه انجام خواهد شد.
  3. راحتی و آرامش بیمار: اگر خودتان و یا عضوی از خانواده شما بیمار است و شرایط حضور در کلینیک و بیمارستان را ندارید، به راحتی می‌توانید از خدمات رادیولوژی در محل بهره ببرید.
  4. افزایش ضریب ایمنی: در شرایط کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا، حضور در محدوده خارج از منزل عملی پر ریسک بوده و انجام امور پزشکی، تشخیصی و درمانی در منزل بیشتر از هر زمان دیگری حائز اهمیت است. شما با استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل نیازی به مراجعه به بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها که اماکن پر خطر از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا محسوب می‌شوند، ندارید.
  5. عدم جابجایی بیمار: یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل، محافظت از گروه‌های آسیب پذیر است. معمولاً جابجایی افراد معلول و یا سالمندان که از مشکلات حرکتی رنج می‌برند، امری دشوار و طاقت فرسا و بعضاً پرخطر است. انجام رادیولوژی در خانه اقدامی برای حفاظت بیشتر از این عزیزان و تسهیل فرایند تصویر برداری می‌باشد.
بخوانید
دکتر در منزل

رادیولوژی در منزل

 

تحویل نتیجه رادیولوژی چگونه است؟


با توسعه علم و فناوری‌های ارتباطی، امکان ارسال فوری تصاویر وجود دارد. پس از انجام تصویربرداری، عکس و گزارش رادیولوژی از طریق دو روش برای افراد ارسال می‌شود.

در روش اول، از طریق پیامک نتایج رادیولوژی به بیمار اطلاع داده می‌شود. در روش دوم از طریق انواع پیام رسان‌ها مانند واتساپ و یا ارسال ایمیل نتایج برای بیماران فرستاده می‌شود. بدیهی است که این روش علاوه بر سهولت به روند تشخیص و درمان بیماری نیز سرعت می‌بخشد.

 هزینه رادیولوژی در منزل تهران


 تیم ما با کادری مجرب و ماهر و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات، خدمات عکسبرداری و رادیولوژی مانند: رادیوگرافی و سونوگرافی در منزل را با کیفیتی بالا برای شما عزیزان مقدور ساخته است.

 هزینه رادیولوژی در منزل به تعداد گراف‌های گرفته شده و تعداد عضو نیاز به تصویربرداری بستگی دارد. کمترین هزینه متعلق به تصویربرداری از شکم و ریه است. اعضای دیگر به علت گرافی بیشتر، هزینه بالاتری دارند.

شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از هزینه رادیولوژی در منزل با ما تماس حاصل کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

 ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید.