سرم درمانی

سرم درمانی در منزل

سرم درمانی یا همان سرم تراپی زمانی توسط پزشک انجام می شود که بدن بیمار دچار کمبود آب شدید شود و بیمار در معرض کمبود آب بدن قرار گرفته باشد. در صورتی که عزیزی از شما دچار سردرد، سرگیجه، حالت تهوع علایم غیر طبیعی دیگر شد سریعا با تماس بگیرید تا به صورت شبانه روزی در منزلتان حضور پیدا کنیم.

زمانی که از دست دادن حجم مایع خارج سلول نسبت به مصرف مایع بیشتر شود ، کمبود حجم مایعات ایجاد می شود. کاهش حجم مایعات بدلیل از دست دادن مایعات بدن ، بخصوص در صورتی که مایعات مصرفی همزمان کاهش یابد ، ایجاد می شود. خردسالان ، افراد مسن و یا بیماران روانی ( که مصرف مایعات کمی دارند) عمدتا” در معرض خطر هیپوولمی هستند.

عدم دسترسی به مطب پزشکان در ساعات روز و شب و ایام تعطیل، معضلات ترافیک شهری و یا عدم امکان جابجایی بیماران سالمند، نیاز به استفاده از خدمات شبانه روزی و قابل دسترس را دو چندان می نماید. سرم تراپی در ساعات مشخص، با در نظر گرفتن شرایط خاص هر بیمار امری مهم و تخصصی است و انجام ناصحیح آن توسط افراد غیر متخصص ممکن است روند بهبودی بیماری را به تاخیر بیاندازد.

آشنایی با انواع سرم و کاربردهای آن

سرم زدن جز خدمات جزئی پزشکی است که توسط پرستاران برای بیماران انجام می شود که این خدمات بسیار کاربردی و مفید برای بدن است به خصوص در زمان هایی که بدن بیمار است و توان و قدرت خود را از دست داده و نیاز دارد که انواع ویتامین ها را داشته باشد و به افزایش ایمنی و سیستم دفاعی کمک کند و در این شرایط تنها گزینه ی مناسب تزریق ویتامین ها و هر آن چه که بدن نیاز دارد، است تا به سرعت وارد جریان خون شوند و تمام بدن را فرا بگیرد که این بسیار تاثیر گذار در بهبود ضعف و بیماری است و حتی تاثیرش از استفاده از دارو و آمپول هم بیش تر می باشد یکی از این راه های تزریق استفاده از سرم است که در انواع مختلفی هستند و هر کدام برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای سرم زدن هم می توانید داخل مراکز درمانی تزریق کنید و هم داخل منزل که تنها کافی است داخل سایت های معتبر ثبت درخواست کنید و با پر کردن فرم تمام مشخصات خود را وارد کنید و سرم مورد نیازتان را هم می توانید درخواست کنید و هم شرایط جسمانی خود را توضیح دهید تا کارشناسان با مشاهده سرم مورد نیازتان را آورده و تزریق کنند.

بخوانید
نصب سوزن پورت

آشنایی با انواع سرم و کاربردهای آن
افرادی که در زمینه ی تزریق سرم و پیدا کردن رگ مشغول فعالیت هستند کاملا متخصص و حرفه ای می باشند و تمام دوره های تزریق و درمان را در این زمینه دیده اند تا بتوانند برای بیمار و سایر افراد به بهترین شکل متصل کنند. سرم زدن در دوران بیماری بسیار پر اهمیت است و البته در این دوره درخواست هم بیش تر است چرا که ایمنی بدن تا حد زیادی کاهش می یابد و بدن نیاز دارد که ویتامین های مفید را دریافت کند که با تزریق سرم زودتر جواب می گیرد و انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن به سرعت وارد رگ ها می شوند. انواع سرم های مختلف شامل موارد زیر می باشد که می توانند کمک کننده ی خوبی برای افزایش روند بهبودی انواع بیماری ها باشند:

۱- سرم نمکی

اولین مورد را اختصاص می دهیم به ساده ترین و کاربردی ترین سرم که سرم نمکی است که جز معمول ترین نوع سرم ها محسوب می شود و در ابعاد مختلفی هستند و معمولا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سی سی می باشند که بسته به شرایط جسمانی بیمار این میزان توسط پزشک متخصص تجویز می شود و معمولا از این سرم برای افرادی استفاده می شود که میکروب وارد بدنشان شده است و میکروب در برخی اعضای بدنشان قرار گرفته به خصوص داخل معده که استفراغ شدیدی را ایجاد می کند و شخص حالت تهوع ناخوشایندی را تجربه می کند که در این شرایط با تزریق سرم و تزریق آمپول های مخصوص داخل سرم، شست و شوی معده و سایر قسمت ها را انجام می دهد و البته کاربرد دیگر این سرم در تنظیم فشار می باشد اما لازم به ذکر است که میزان استفاده از این سرم باید به اندازه باشد و دقیقا بر حسب میزانی باشد که پزشک تجویز کرده است چرا که با افزایش سدیم مشکلات دیگری ایجاد خواهد شد.

۲- سرم قندی نمکی

نوع دوم سرم قندی نمکی است که استفاده از این نوع برای زمانی می باشد فرد دچار مسمومیت شده که در این دوران با توجه به این که فرد آب زیادی از دست می دهد و این آب از راه های مختلف از جمله استفراغ خارج می شود و لازم است حتما از تزریق سرم جهت تامین آب مورد نیاز بدن استفاده شود. اگر آب کافی در بدن نباشد سموم بدن زیاد خواهد شد و در نهایت آسیب و مشکلات دیگری ایجاد می شود. در این شرایط استفاده از سرم قندی نمکی بهترین گزینه می باشد.

بخوانید
تزریق سرم در منزل

۳- سرم کربوهیدراتی

همان طور که مشخص است اکثر منابع غذایی از کربوهیدرات ها هستد و منبع کالری محسوب می شوند که البته گروه درمانی هم دارند و سرم کربوهیدراتی هستند و نیاز غذایی بدن را تامین می کند. برای درمان نارسایی گردش خون، زمانی که فراورده های افزاینده حجم پلاسما در دسترس بدن نباشد و در نهایت فرد قادر به استفاده ی غذا نیست از این سرم استفاده می شود. مصرف این سرم ممکن است منجر به کاهش ویتامین های گروه B هم بشود و لازم است مصرف این سرم تا حد مناسبی باشد و زیر نظر پزشک متخصص هم باشد.

۴- سرم قندی

استفاده از این سرم معمولا برای کاهش درد کمر، افرادی که تب شدید دارند استفاده می شوند و هم چنین در درمان کم انرژی و داشتن ضعف در افراد هم می تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد. سرم های قندی معمولا درصد دار هستند و لین درصد طبق نظر پزشک باید استفاده شود تا دوز بیش از حد وارد بدن نشود تا مشکلات دیگر ایجاد  کند.

بهترین سرم تقویتی بدن

به طور کلی تزریق سرم برای جبران مواد از دست رفته ی بدن است که می تواند به هر طریقی این اتفاق ایجاد شود و فرد ویتامین ها و مواد معدنی خود را از دست بدهد که در این شرایط سرم بهترین گزینه است که پزشک تجویز می کند.
سرم در راستای تقویت بدن و بهبود سیستم ایمنی بدن استفاده می شود و با توجه به این که شرایط جسمانی بدن فرد به چه صورت است و درگیر چه بیماری است پزشک نوع سرم را تشخیص و تجویز می کند. در خصوص سرم های تقویتی بدن باید گفت که این سرم دارای انواع ویتامین های لازم برای بدن است. انواع سرم های تقویت بدن شامل موارد زیر می باشد:

۱- سرم سالین مخصوص رفع ضعف بدن

این سرم جز سرم های تقویتی و نمکی می باشد که با توجه به سدیمی که دارد حجم خون را تا حد مناسبی افزایش می دهد که این مورد باعث می شود هر گونه احساس خستگی و ضعف در فرد برطرف شود و هم چنین با افزایش حجم خون، به راحتی خون با بافت ها و اندام ها از جمله مغز می رسد.

۲- سرم دکستروز

این سرم قندی است که وظایفی که این سرم دارد این است که آب مورد نیاز بدن را تامین می کند و شرایط بیمار را قبل از جراحی کامل کنترل می کند تا شرایطش بالا و پایین نشود. هم چنین با تامین میزان گلوکز در بدن فرد انرژی از دست رفته اش تا حد مناسبی جبران خواهد شد و در درصد های مختلفی این سرم وجود دارد که پزشک باید تجویز کند و هم چنین در برخی شرایط قادر به کاهش درد کمر هم می شود.

بخوانید
ویزیت در منزل

بهترین سرم تقویتی بدن

۳- سرم آمینواسید

سرم آمینواسیدی از دیگر سرم های تقویتی محسوب می شود که در مواقعی مورد استفاده می باشد که در جذب روده و معده اختلالی باشد و غذا به خوبی داخل بدن فرد جذب نمی شود که در این شرایط سرم آمینواسیدی به صورت حمایت تغذیه ای عمل می کند تا مواد معدنی هم در بدن تامین شود و فرد احساس ضعف نکند.
انواع سرم تقویتی که نام بردیم و کاربردهای هر کدام را هم ذکر کردیم باعث می‌ شوند تا مایعاتی که خون جهت جریان داشتن مناسب با فشاری معمول لازم دارد را تامین کند. تاثیر سرم های  تقویتی بر بدن این گونه است برخی بیماران به هر دلیلی نتوانند مواد مغذی بدنشان را تامین کنند، با تزریق سرم مواد مغذی و مواد ضروری برای بدن تا حد مناسبی جبران خواهد شد تا از افت فشار، بیهوشی و ضعف فرد جلوگیری شود.

انواع سرم تراپی

تزریق سرم فواید و کاربردهای بسیاری دارد که انواع سرم تراپی به راحتی هم داخل منزل انجام می شود و هم داخل مراکز درمانی و بستگی به فرد دارد که کدام محل را جهت تزریق سرم انتخاب می کند. سرم ها جز مواد دارویی هستند که در هر نوع آن ها ترکیبات متفاوتی وجود دارد و همه ی این ترکیب ها برای بدن مفید و ضروری هستند.

انواع سرم تراپی
از سرم برای زمانی باید استفاده کرد که فرد در بدنش کمبودی را دارد و حتما این کمبود باید جبران شود. در صورت استفاده ی بی رویه از سرم و انجام سرم تراپی می تواند مشکلات دیگری را در فرد ایجاد کند.
برخی بر این باورند که ویتامین زیاد در بدن مفید است اما جالب است بدانید ویتامین زیاد و تزریق بی رویه ی سرم های ویتامینی باعث رسوب آن ها در بدن می شود که خود باعث ایجاد بیماری های دیگر می شود و فرد باید راهی برای درمان این بیماری باشد که در برخی شرایط می تواند خطرناک هم باشد.

 

پیام بگذارید