خشکی دهان

برخی خشکی دهان را از علائم ابتلا به کرونا می نامند !

ویروس کرونای جدید با علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس همراه است، اما نمی توان گفت فردی که الزاما تمامی این علائم را داراست حتما کرونا دارد بلکه ممکن است این ها تنها نشاندهنده آنفلوانزا یا سرماخوردگی باشند.

متخصصان عمومی و متخصصان عفونی عقیده دارند سردرد و سوزش گلو جز علام اختصاصی کرونا محسوب نمی شوند. واقعیت این است که بیشتر گلودردها، آبریزش بینی، عطسه، سرفه، تب خفیف و خستگی ناشی از عفونت های ویروسی مانند مانند سرماخوردگی یا آنفلوانزاست که ممکن است خشکی دهان را به همراه داشته باشد.

خشکی دهان نوعی بیماری است که بر اثر کاهش ترشح بزاق ایجاد می شود که ممکن است پوسیدگی و عفونت دهان را به همراه داشته باشد.

بسیاری از افراد هنگام سرماخوردگی یا آنفلوانزا دچار خشکی دهان یا زبان می شوند که معمولا این حالت هنگامی که به آن ها دست می داد به سادگی از آن می گذشتند و با مصرف برخی میوه جات و سبزیجات که لیموشیرین و پرتقال جز آن ها بود خود را درمان می کردند.

متخصصان عفونی و عمومی توصیه می کنند بلافاصله پس از دیدن علائمی شبیه به کرونا به بیمارستان ها مراجعه نکنیم و با کمی تفکر و استراحت این مراجعه را به روزهای آتی موکول کنیم.

وزارت بهداشت از ایرانیان خواسته است تا در عید نوروز به دید و بازدید مراجعه نکنند و به هیچ عنوان برنامه ریزی برای مسافرت نداشته باشند و تمام این دید و بازدیدها را درست بعد از زمان اتمام این ویروس خطرناک در جهان انجام دهند.

کادر درمانی بیمارستان ها می گویند: افراد باید اصول بهداشتی را رعایت کنند؛ چرا که تخت های بیمارستانی روزبه روز کمتر می شوند و با این حساب معلوم نیست چه بر سر بیماران بیاید!

بخوانید
تست کرونا در منزل

پیام بگذارید